Bariérové oplotenie

Betónové prefabrikované panely

Najviac používané je betónové oplotenie z prefabrikovaných panelov. Používa sa na oplotenie výrobných areálov, skladových priestorov,  ale aj rodinných domov. Výška betónového bariérového oplotenia sa pohybuje od 1,8 do 2,4 m.Kvalitný betónový plot má v sebe betónovú výstuž a je zhotovený vibrovaním, takže má homogénnu štruktúru bez bubliniek. To zabraňuje jeho znehodnoteniu vplyvom poveternostných vplyvov. Na vrch plotu je možné umiestniť ostnatý alebo žiletkový drôt alebo betónovú striešku podľa vkusu a potreby zákazníka.

Betónové prefabrikované panely s povrchovou úpravou

Betónové oplotenie z prefabrikovaných dielov je odlievané z betónu a povrchovo upravené - tehla, kameň a pod. a spevnené oceľovou výstužou. Môžu mať aj farebnú úpravu.

Bezpečnostné betónové oplotenie

Bezpečnostné betónové oplotenie slúži na zabránenie vstupu nepovolaným osobám. Ide napríklad o betónové oplotenie železničných tratí, priemyselných areálov, skladov a pod. Jeho výška môže dosiahnuť aj viac ako 4 m a na montáž je potrebná špeciálna mechanizácia. Stabilný betónový základ s výstužou je nutnosťou.

Späť >>

 
Aktuality